Artykuł o doradcach kredytowych

użenia w określonym banku mogą pomóc osobom korzystającym z jego usług w odpowiedniej gospodarce zarabianymi pieniędzmi. Z drugiej jednak strony, praca doradcy kredytowego nie jest często łatwa. Musi on bowiem załatwiać wiele form

Artykuł o doradcach kredytowych

Obowiązki doradcy kredytowego

Doradca kredytowy często jest osobą, która pomaga klientom w zapanowaniu nad własnymi finansami. Udzielane przez niego porady dotyczące zadłużenia w określonym banku mogą pomóc osobom korzystającym z jego usług w odpowiedniej gospodarce zarabianymi pieniędzmi. Z drugiej jednak strony, praca doradcy kredytowego nie jest często łatwa. Musi on bowiem załatwiać wiele formalności związanych z pośredniczeniem pomiędzy klientem a bankiem, wobec czego osoba taka musi być obeznana we wszystkich najnowszych ofertach dotyczących zaciągania kredytów. Co więcej, tego rodzaju praca wiąże się często z obowiązkami zawodowymi poza określonymi godzinami pracy, ponieważ zwykle klienci chcą umawiać się z doradcą w wieczorowej porze.


Gdzie szukać porad kredytowych?

Jak wiadomo, samodzielna decyzja odnośnie poważnych przedsięwzięć finansowych takich, jak na przykład kredyty w obcej walucie czy kredyty opiewające na duże kwoty to zawsze pewne ryzyko. Dlatego jeśli planujemy takie decyzje powinniśmy udać się do biura zajmującego się doradztwem finansowym. Co prawda, informacji o tego rodzaju usługach możemy szukać na przykład w Internecie, ale jednak w tej dziedzinie na pewno warto umówić się i na żywo przedyskutować z doradcą kredytowym nasz problem. Trzeba przyznać, że wiele osób korzystających z takich usług chwali sobie podjętą decyzję o zasięgnięciu porady specjalisty w tym zakresie.


Kredyt hipoteczny - warto wiedzieć

Kredyt hipoteczny ? długoterminowy kredyt bankowy, którego zabezpieczeniem jest hipoteka1 ustanowiona na rzecz banku kredytującego na prawie użytkowania wieczystego lub prawie własności nieruchomości położonej na terytorium Rzeczypospolitej Polskiej. Kredyt hipoteczny jest najczęściej udzielany na sfinansowanie zakupu nieruchomości lub inwestycji budowlanej (nazywany jest wówczas budowlano-hipotecznym).

Podstawowym zabezpieczeniem kredytu hipotecznego jest hipoteka, ale nie jedynym. Kredytobiorca ręczy swoim majątkiem obecnym i przyszłym oraz swoimi dochodami obecnymi i przyszłymi. Górną granicą ewentualnych roszczeń banku jest wartość hipoteki. W przypadku kredytów waloryzowanych kursem waluty (kredytów walutowych zgodnie z prawem w Polsce nie ma) górna wartość hipoteki może zmieniać się.

Tymczasowymi formami zabezpieczenia (do czasu ustanowienia hipoteki) zazwyczaj są: ubezpieczenie kredytu, poręczenie, weksel, blokada środków na rachunku (np. lokaty) oraz poręczenie osoby trzeciej, posiadającej zdolność kredytową.

Źródło: https://pl.wikipedia.org/wiki/Kredyt_hipoteczny#Koszty_zwi.C4.85zane_z_kredytem_hipotecznym