Pod zastaw?

ensywnie rosły. Od roku 2008 ceny zaczęły sukcesywnie maleć. W efekcie ci, którzy przeczekali,...mogli nabyć praktycznie identyczne mieszkanie (miasto, osiedle, metraż) za dużo mniejsze pieniądze. Dobrze jest nie zapominać

Dodane: 17-03-2015 07:54
Pod zastaw? pożyczki pod zastaw samochodu szczecin
, że aby nabyć mieszkanie na kredyt i na tym nie stracić, lepiej będzie zainteresować się tematem. Podczas tzw. boomu na rynku nieruchomości, ceny mieszkań intensywnie rosły. Od roku 2008 ceny zaczęły sukcesywnie maleć. W efekcie ci, którzy przeczekali,...mogli nabyć praktycznie identyczne mieszkanie (miasto, osiedle, metraż) za dużo mniejsze pieniądze. Dobrze jest nie zapominać o fakcie, że kredyt hipoteczny jest długoterminowy - najpopularniejszy to ten zaciągany na 30 lat. To bardzo długi okres kredytowania. Jeżeli przepłaciliśmy za nasze mieszkanie, to sytuacja robi się niezbyt ciekawa - wartość spada, a rata kredytu pozostaje wysoka.

Kredyt bankowy

Kredyt bankowy ? umowa zawarta w formie pisemnej pomiędzy bankiem a kredytobiorcą. Bank zobowiązuje się udostępnić określoną kwotę na określony cel oraz czas, a kredytobiorca zobowiązuje się wykorzystać kredyt zgodnie z jego przeznaczeniem oraz zwrócić pobraną kwotę wraz z należnym bankowi wynagrodzeniem w postaci prowizji i odsetek. Na podstawie tej definicji kredyt postrzegany jest jako specyficzny rodzaj stosunków zobowiązaniowych, którego wyróżniającymi cechami są: zwrotność, celowość i odpłatność.

Źródło: http://pl.wikipedia.org/wiki/Kredyt_bankowy


B

Trudno ocenić, czy pożyczanie pieniędzy do banku na taki cel jest sensowny. Nie wolno zapominać, że przez resztę roku będziemy to spłacać. Albo i dłużej, w zależności od czasu kredytowania. Jeżeli więc stać nas na pożyczkę, to może lepiej byłoby co miesiąc oszczędzać określoną kwotę - powinniśmy uzyskać spory budżet, bo pamiętajmy, że na kredytach bank zarabia.

Warto spełniać swoje marzenia, ale warto też się zastanowić, co się opłaca zrobić. Samodyscyplina w oszczędzaniu naprawdę się opłaca. Zanim weźmiesz kredyt na tegoroczny wyjazd, pomyśl czy nie lepiej pojechać za rok, ale za własne pieniądze.


Pożyczanie

Duża część Polaków ma zdolności kredytowej. I to nie z powodu za niskich zarobków. Wiele banków nie daje możliwości zaciągnięcia pożyczki, jeżeli jest się zatrudnionym na umowę o dzieło, lub zlecenie.

Bardzo trudno jest także o kredyt zaczynając działalność gospodarczą - zazwyczaj trzeba czekać co najmniej rok, a ilość dokumentów, które trzeba dostarczyć do instytucji finansowej, potrafi zniechęcić. Jeszcze trudniej jest, gdy jest się udziałowcem w spółce.


Czy warto brać kredyt?

Jak wziąć kredyt i na tym nie stracić? Jeszcze dwa, trzy lata temu można było dostać poradę - idź do doradcy. Niestety, wiele osób ufając doradcom finansowym, podjęło fatalne w skutkach decyzje.

Jeśli posiadamy do zainwestowania oszczędności, ale kompletnie nic nie wiemy o bankowości i lokatach, to idziemy do specjalisty po poradę. I mamy zaufanie, że jego wiedza i doświadczenie zagwarantuje, że wybierzemy najlepszą opcję. Niestety, wyszło, że doradcy nie wcale nie pomagają klientom. Doradzają lokaty lub kredyty, z których nalicza im się najlepsza prowizja, często nie informując o tym, jakie ryzyko ponosi klient. W efekcie wiele osób straciło swoje oszczędności.


Pożyczka na remont

Polacy zbyt chętnie sięgają po karty kredytowe oraz kredyty konsumpcyjne, często w niewielkich kwotach. Wiadomo, że nie wszystko można sfinansować za pomocą własnych oszczędności (zwłaszcza, jeśli ich brak), bywa że pożyczka jest po prostu koniecznością, ponieważ pewnych wydatków nie da się uniknąć.

Jedną z takich sytuacji może być remont domu, lub mieszkania. Czasami nie chodzi o zmianę koloru ścian, czy położenie paneli na podłodze, ale na przykład o zakup opału, czy też instalacji grzewczej. Ciężko przełożyć remont na później, gdy z dachu cieknie. W takich wypadkach, gdy nie dysponujemy gotówką, to trudno - idziemy po kredyt.

Jak wziąć taki kredyt i nie żałować? Banki mają bogatą ofertę kredytową, jednak nie zawsze najlepszą da nam bank, w którym mamy konto. Owszem, mają pełną historię finansową, dlatego ustalenie zdolności kredytowej jest szybkie. Pamiętajmy, że nie tylko oprocentowanie pożyczki ma znaczenie. Może ono wydawać się bardzo korzystne, jednak... jest jeszcze marża. Zanim skorzystamy z oferty, dobrze podliczmy wszystkie koszty, sprawdźmy czy nie żadnych ubezpieczeń, czy innych dodatkowych kosztów.